Yeni Honda Civic Type- R’ın Sızan Görüntüleri

Honda Civic Type R görüntüleri Cenevre’de ortaya çıkıyor. Ateşli Civic, önümüzdeki hafta Cenevre motor fuarında açılacak, ancak iki resim online olarak sızdırıldı şimdiden.

Honda Civic Type R görüntüleri önümüzdeki hafta Cenevre motor fuarından önce medyaya sızdırılmış durumda.
Honda’nın Swindon fabrikasında yapılan bu görüntüler, üretim modelinin geçen Eylül ayında Paris motor fuarında gösterilen Type R konseptine yakın olduğunu gösteriyor. Type R, şimdiki 306bhp’den daha fazla güç elde etmesi bekleniyor 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli ve dört tekerden çekişli rakipleri göz önüne almasına rağmen önden çekişli kurulumunu koruyor. Honda, her zaman Nünburgring yarış pişti rekorunu Type R ile elinde tutuyordu ve bu nedenle bu yeni modeliyle de bir deneme yapılması bekleniyor. Honda Type- R bu sene Nünburgring pistinde daha hızlı olması lazım çünkü,halihazırda Volkswagen Golf GTI Clubsport S, rekoru kırmış olup pist rekoru ünvanınıda elinde tutmakta.

Yeni Civic programın başlangıcından dolayı yeni Type R, zaten sürümle olan modeli ile kıyaslandığında, baştan sona tekrardan dizaynlandı. Sonuç olarak, yeni Civic’in çok bağlantılı arka aksını kullanıyor.
Autocar ile Paris motor fuarındaki Type R konsepti hakkında konuşan otomobilin baş tasarımcısı Daisuke Tsutamori, “Tasarıma ve aero paketinden dolayı daha fazla bastırma kuvveti alabiliyoruz” dedi.

 

Honda, aynı zamanda, yeni Tip R’nin varolan 30.000 £ ‘dan başlayan fiyatla hafif bir fiyat artışı sağlayacağını doğruladı.Türkiye deki fiyatlar konusunda ise önümüzdeki günlerde bir netlik sağlanacaktır.

Yeni Honda Civic Type- R’ın Sızan Görüntüleri” için 2 yorum

 • 13 Nisan 2017 tarihinde, saat 05:36
  Permalink

  Bayıldımm harika ve şık bir tasarıma sahip zaten honda markalı araçlara zaafım var ama bu arabanın piyasa değeri çok yüksek uçuyor maşallah 🙂

  Yanıtla
 • 25 Nisan 2017 tarihinde, saat 23:41
  Permalink

  harika bir tasarım ağzım açık kaldı resmen. Need for speed oynadığım zamanlar hep buna benzer tasarımlar yapardım.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*