Pirelli Connnesso ile Lastik Takibi

Gün geçtikçe kullandığımız ve son otuz yılda hayat tarzımızı kökten değiştiren teknoloji ve getirdiği yenilikler lastik dünyasında da derin değişiklikler getirdi. Pirelli, dijital lastik teknolojisini kullanmanın en yeni ve en önemli hususudur: Pirelli Connesso, sırt oluğuna gömülü bir sensörü kullanarak ve önemli bilgi sağlayan sürücü ile bir uygulama arayüzü aracılığıyla bağlanan ilk entegre lastik platformudur.

Pirelli Conesso Nasıl Çalışıyor?

lk bakışta, normal bir P Zero veya Winter Sottozero lastiği gibi görünebilir. Aslında, lastik yapay bir zeka konsantrasyonudur ve çok özel bir görevi gerçekleştirmek için bir sensörle donatılmıştır: Hareket halindeyken lastik içindeki verileri algılamak ve aracın araç bilgisayarı üzerinde görüntülenen bilgileri entegre etmek için park etmek ve Lastik çalışma koşulları, aşınma ve bakım
Yeni Pirelli sistemi en zorlu sürücüler için tasarlandı ve sürücünün ihtiyaçlarına göre yerelleştirilen özelleştirilmiş hizmetler sunuyor. Connesso‘nun karmaşık bir mimarisi vardır ancak kullanımı kolaydır. Lastik oluğuna gömülü bir sensör, kontrol ünitesine ve Pirelli Bulutuna bağlı bir uygulamayı çalıştıran bir akıllı telefona sırayla bağlanır.
Cenevre’de tanıtılan Pirelli Connesso‘nun ilk sürümü, araç park edildiğinde lastik kimliğini tanıyabiliyor ve basınç ve sıcaklığı gösterebiliyor: Sensör tarafından gönderilen bilgiler, statik dikey yük ve kilometre de içeriyor. Pirelli Connesso gelecekteki bültenlerde, lastiklerle hala sürülebilecek mesafenin tahminini ve lastiklerin soğumasını beklemek zorunda kalmadan gerçek zamanlı olarak enflasyon döneminde kesin değerleri sağlamak için bir elektronik basınç göstergesi işlevi de dahil olmak üzere daha fazla veri sağlayacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Pirelli Connesso, sürücüyle nasıl iletişim kuruyor?

Sürücü, bir veya daha fazla lastik basıncının artık doğru olmadığında veya aşınma sınırının yaklaştığında uyarılarla bilgilendirilir. Her iki durumda da, bir coğrafi konumlandırma sistemi kullanılarak, uygulama mevcut en yakın atölyeyi bulabilir ve basıncın ayarlanması veya lastiklerin değiştirilmesi için doğrudan bir randevu alabilir.
Sistem kullanımı kolaydır ve kullanışlıdır. Tüm bilgiler doğrudan sürücünün akıllı telefonunda görünür. Arabalar üzerindeki mevcut basınç algılama sistemlerinin (TPMS) aksine, Pirelli Connesso hem araba hareket halindeyken hem de sabit durumda çalışacak şekilde tasarlanmıştır: daha sonraki bir sürümde ayrıca basınç düşüşlerini uzaktan gösterebilir ve değiştirme ve bakım prosedürlerini başlatabilir

Pirelli Conesso’yu kimler kullanabilecek?

Yeni Pirelli Connesso sistemi, prestij segmentindeki otomobiller için sırasıyla P Zero ve Winter Sottozero yaz ve kış lastikleri için yedek parça pazarında, 19 inçten yukarı siyah ve renkli olarak satışa sunulacak. Pirelli Connesso Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 yazında başlayacak: Sistemin dayandığı platform, dijital sektör liderleriyle ortaklaşa olarak ABD’de geliştirildi. Pirelli Connesso daha sonra Avrupa’daki ve Uzakdoğudaki büyük pazarlarda faaliyete geçecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*